icon

0 312 418 18 10
info@kariyeronline.com.tr

icon

Ankara, TÜRKİYE
Yeşilırmak Cad No:17-18-19 Maltepe / ANKARA


Bu makalede “Tıbbi sekreterlik nedir? Tıbbi sekreter ne iş yapar? Tıbbi sekreterin görevleri neler? Tıbbi sekreterin görev tanımı nedir yetki ve sorumlulukları nelerdir? Tıbbi sekreter olmak için ne okumak gerekir? Tıbbi sekreterlik için ne mezunu olmak lazım, hangi sertifikayı almak gerek? Tıbbi sekreterler ne kadar maaş alır? Tıbbi sekreter nerelerde çalışır? Tıbbi sekreter nasıl giyinir?” sorularının cevabı yer almaktadır.

Sağlıkla ilgili hizmet veren kurum ve kuruluşlarda; devlete bağlı hastanelerde, özel hastanelerde, özel kliniklerde veya muayenehanelerde ve tıbbi laboratuvarlarda sekreterlik işlerini yapan kişilere tıbbi sekreter denmektedir.

Tıbbi sekreterler; sağlık kuruluşlarının daha ziyade idari işlerinde görev alarak ve sağlık hizmetlerinin en doğru şekilde sunulmasını katkı sağlamaktadırlar. Öte yandan hasta kabulü, randevu işlemleri, hasta yatış, transfer veya taburcu işlemleri de tıbbi sekreterlerin görevleri arasında yer almaktadırlar.

KİMLER TIBBİ SEKRETER OLABİLİR

Tıbbi sekreter iş ilanları konusundaki diploma talebi kurumdan kuruma değişiklik göstermekte olsa da üniversitelerin tıbbi sekreterlik ve dokümantasyon bölümlerinden mezun olanlar, sektörde iş bulma konusunda rakiplerine oranla çok daha avantajlıdırlar. Bazı tıbbi sekreter ilanları ise lise mezunu, ya da ön lisans mezunu koşulunu içermektedir.

Tıbbi dokümantasyoncu ve sekreter olmak isteyenlerin;
El ve parmakları, görme ve işitme organları sağlam,
detayı algılayabilen, dikkatli, düzenli, kurallara uyan, saygılı, sorumluluk sahibi,
kapalı ortamlarda oturarak çalışmaktan hoşlanan, sabırlı ve insanlarla rahat iletişim kurabilen kimseler olmaları büyük önem taşımaktadır.

WhatsApp WhatsApp Hattı
STILL NOT SURE WHAT TO DO?

We are glad that you preferred to contact us. Please fill our short form and one of our friendly team members will contact you back.

X
Başvuru Formu